Plněné kapsy z vepřové panenky
Ivana
Doba přípravy
45 minut
Obtížnost
     

Plněné kapsy z vepřové panenky

Dražší ale výborné.
Average: 5 (1 vote)

Ingredience

2 dkg sušených hříbků
15 dkg pórku
10 dkg anglické slaniny
1 lžíce másla
80 dkg vepřové panenky
7 lžic oleje
podle chuti a potřeby sůl, voda, polohrubá mouka
Reklama

Postup přípravy

Hříbky namočíme alespoň na 1 hodinu do vody, potom je rozsekáme nadrobno, vysypeme na rozehřáté máslo, podlijeme vodou a dusíme asi 10 minut, přidáme nakrájenou anglickou slaninu a za chvíli pórek.
Během dušení můžeme podlít vodou. Nakonec jí ale vydusíme a náplň necháme vychladnout.
Omytou, osušenou a odblaněnou panenku nakrájíme. (Špalíčky vysoké asi 2 cm). Do každého špalíčku nařízneme kapsu, vevnitř osolíme, dáme náplň a párátkem sepneme.
Na pánev nalijeme 7 lžic oleje a z každé strany kapsy zprudka opečeme (asi po dvou minutách na každé straně). Osolíme z obou stran, trochu podlijeme a dusíme doměkka. My nemáme rádi krvavé maso, takže já to dusila ještě asi 5 minut. Kapsy vyndáme, trochu zaprášíme moukou a vodu vydusíme na požadovanou hustotu.
Podáváme s bramborem a určitě zbude čtvrtka náplně a tu si dáme jako přílohu.

Příprava 45 minu

Počet porcí
4

Uvařili jste tento recept? Pochlubte se nám i našim návštěvníkům :-)

Nahrání fotografie či přidání komentáře je možné po registraci.

Podobné recepty

Reklama

dnes jsem dělala...... co říct, panenku dělávám hoodně často na různé způsoby, tenhle recept je zkrátka vynikající......dodržela jsem striktně jen do těch hub jsem přidala malinko česneku.
Ivankooooo, moc děkuji, všem ostatním... neváhejte, je to tutovka !!!

ivana.m
8. 2. 2012 07:49:39

Dobrý den Jaruško, tak ať hlavně buchty chutnají :-) Já už také nejsem nejmladší a i tady od děvčat se kolikrát dozvím nové věci :-) Přeji hezký den. Ivana M

Jarka (neověřeno)
7. 2. 2012 20:16:49

Přeji krásné pohodové dny . . .
Děkuji za Vaši obětavost a snahu ukázat spoustě mladých žen jak dobře vařit a péci. Jsem již letnější a chodím si k Vám také pro různé dobrůtky . . . naposledy jsem použila Vaši náplň z plněné kapsy ale udělala jsem kapsu do kuřecích prsou a bylo to VYNIKAJÍCÍ . . . děkuji, vyzkoušela jsem i Vaše koláče a teď jdu na ty buchty!!!

Nepřihlášený (neověřeno)
9. 1. 2012 15:38:14

Velice se mi líbí tento recept a jelikož čekám návštěvu, kterou bych ráda dobře pohostila, chci se optat zda mohu tento recept připravit s jednodenním předstihem.
Ještě bych požádala o radu jakým moučníkem tento oběd doplnit.