Perník s jablky a hruškami
Ekucharka
Doba přípravy
55 minut
Obtížnost
     

Perník s jablky a hruškami

Perník je s jablky a hruškami opravdu výborný, ale je nízký. Pokud máte rádi vyšší těsto, pečte v menším plechu a o něco prodlužte dobu pečení.
Average: 5 (1 vote)

Ingredience

Perník s jablky a hruškami

25 dkg polohrubé mouky
¾ balíčku kypřícího prášku do perníku
10 dkg moučkového cukru
2 lžíce kakaa
2 vrchovaté lžíce pikantní marmelády
1 dl oleje
1 dl mléka (i více)
1 vejce
35 dkg hrušek a jablek

Dále:

hrubá mouka a máslo na plech podle potřeby

Postup přípravy

  • Všechny suroviny (mino ovoce) vyšleháme dobře metlou, můžeme ještě přilít mléko, až těsto budete mít jako je ve videu.
  • Oloupané  na menší kostičky nakrájené ovoce (cca1 cm), zamícháme do těsta a rozprostřeme na plech o velikosti 20 x 30 cm, který máme vymazaný máslem a vysypaný hrubou moukou . 
  • Těsto nedávejte až do stran. Trochu jsem to přehnala s velikostí plechu a perník byl moc dobrý, ale opravdu nízký. 
  • Máte-li rádi vysoký perník, použijte menší plech, ale pečte o něco déle než na velkém plechu. Pečeme v předehřáté troubě na 185 st. 28 – 30 minut.

Příprava a pečení 55 minut
 

Počet porcí
1 plech

Uvařili jste tento recept? Pochlubte se nám i našim návštěvníkům :-)

Nahrání fotografie či přidání komentáře je možné po registraci.